Heykeltraşlar

3.4.11

Heykeltraşların bir his uğruna yaptıklarına aşık oluyorum. Ama yaptıkları işten daha çok, onu yapmış oluyor olmalarına aşık oluyorum. Aynı çocukların annelerini mutlu etmek için binbir zahmete katlanıp pasta yapmaları gibi. 

.

Heykel sanatında vardığım sonuç şudur ki: yapılan fiziksel işin büyüklüğü bölü işin neden olduğu fiziksel reaksiyon -hafif titreme, göz bebeklerin büyümesi vs-  ; eşittir içte oluşan duygusal hareketin yoğunluğu. 
Hans Breder , Body Sculpture 1972

Minik evlerMarc Giai-Miniet


Deli işilo-tech from Ivan Puig on Vimeo.


Ivan Puig


sandalyeler

Ivan Puig

The Monroe FansJan Vormann- Monroe Fans


Tahran' da Jan Vormann'ın bir çalışması. Koridor boyunca vantilatörleri kafa hizasında koyup insanları o aralıktan geçirmiş. Uygulamayı her ne kadar sevmemiş olsamda fikre bayıldım. 

Bir sandalye dahaChishen Chiu - FlexibleLove  for  Hersteller Pinzaan Company Limited

Sandalyeler benim takık olduğum şeylerden biri. Bu yüzden önüme gelen her sandalyeyi incelemekteyim. Buraya da koymaya devam..  Yalnız her ürüne bir isim koyma çabasını anlayamıyorum bir türlü, bu endüstriyel tasarımlarda.

Painting reality

Making of “Painting Reality” | iGNANT

Kendime yandaş-lar- bulsamda böyle şeyler yapsak..

Bir kenti legolarla onarmakBu legolarla ilk kez Barcelona'da bir binanın duvarında karşılaşmıştım. Çok hoşuma gitmişti. Binanın yıkılan duvarını birileri legolarla onarmaya çalışmış gibi görünüyordu. Çocukca, zekice ve çok yaratıcı.  
Bugün web sayfalarını keşfettim. Tüm dünyada nerelerde nereleri legolarla tamamlamışlar görünüyor. Projeye bayıldım. Legoları alıp ben de onarmaya başlamak istedim kendi kentimin duvarlarını, binalarını, sabah kalktığımda kaybolan yolunu. 
(İstanbul yok bu arada listede. )

EN ÇOK OKUNANLAR

RASTGELE YAZILAR

 

yıldız bilimcisiyim ben © All rights reserved · Theme by Blog Milk · Blogger