KENTLİ

24.9.10

Kentte yaşayan her insanın bir dişçisi, bir gözcüsü, bir doktor tanıdığı, bir avukatı, bir terzisi, bir mimar tanıdığı, bir sevgilisi, bankada başka bir tanıdığı, emniyette ayrı bir tanıdığı, belediyede yine bir tanıdığı, internetten anlayan bir tanıdığı, bir muhasebecisi, bir gazeteci tanıdığı, bir psikiyatristi, bir pr'ı, bir nakliyecisi, bir kuaförü, bir elektrikçisi, bir temizlikçisi, bir tamircisi olması gerekiyornokta
Bugün garip duygularla ordan oraya savruluyorum.
Bugün anlıyorum; neden iyi iş yapan, aklı başı çalışan insanlar bu ülkenin sınırlarının dışına kaçıyorlar ve ülkesini terkeden, ve bir sürü başarılara imza atmış insanları dinlerken ülkelerini terkettikleri için kızmamızın büyük bir haksızlık olduğunu.

Bugün aldığım bir haber kafamı ortadan ikiye yararken, saldırıya uğrayanın tek ben olmadığımı, beyoğlunda galerilere yapılan baskınla sanatçıların kafalarınında yarıldığını öğreniyorum. Ne güzel bir ironi. bknz haber Bu insanların 1200 sene önce birbirilerine taşla, sopayla saldıran insanlardan bir farkı yok. Bana da gelen taşların bu taşlardan bir farkı yok. nokta.


-


EN ÇOK OKUNANLAR

RASTGELE YAZILAR

 

yıldız bilimcisiyim ben © All rights reserved · Theme by Blog Milk · Blogger